#idejasLatvijai jauniešu forums “Latvija – kādu es vēlos!”

#idejasLatvijai jauniešu forums “Latvija – kādu es vēlos!”

Par spīti tam, ka Latvija jau 10 gadus ir pilntiesīga Eiropas Savienības dalībvalsts, tā tomēr joprojām uzskatāma par  vienu no nabadzīgākajām Eiropas valstīm. Pēdējo 5 gadu laikā Latvija pārdzīvoja smagu ekonomisko krīzi, kuras rezultātā to skāra ievērojams emigrācijas vilnis. Līdzīgi citām Rietumeiropas valstīm, Latviju sagaida populācijas novecošanās, kas izraisīs virkni sociālekonomisko problēmu, nešaubīgi vēl vairāk pazeminot Latvijas vietu starptautiskajā konkurencē. Kā nekad agrāk, būtisks ir jautājums – ko darīt? 

Šo jautājumu mēs uzdevām tiem, kas dzīvos Latvijā pēc desmit, divdesmit un trīsdesmit gadiem – jaunajai paaudzei, jauniešiem, kas šobrīd studē Latvijas augstskolās. Tieši šodienas jauniešu rokās nākotnē Latvijai būs augt un attīstīties!

Šī gada janvārī aicinājām Latvijas augstskolu studentus un absolventus vecumā līdz 25 gadiem 2000 rakstu zīmēs atsūtīt savu vīziju par Latvijas nākotni. Kopumā saņēmām 76 idejas no jauniešiem visā Latvijā. No pieteikumiem tika atlasītas labākās idejas un to autori aicināti uz foruma atklāšanas kārtu, kurā tiem bija iespēja satikties ar foruma mentoru, Singapūras Globālā līderības foruma vadītāju Lovu Sjevu Thiamu, kā arī iepazīties un sastrādāties ar sev līdzīgi domājošiem un aktīviem jauniešiem.

Jauniešu idejas vērtēja žūrijas komisija, kas sastāvēja no izcilām personībām: LNB radošais direktors Gatis Mūrnieks, Swedbank Latvija valdes locekle Irīna Pīgoze, žurnālists Guntis Bojārs, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, sērijuzņēmējs finansēs Ģirts Rungainis, ZAB Borenius partneris Lauris Liepa un operdziedātāja, „Latvijas Lepnums 2008” laureāte Evita Zālīte.

Projekta mērķis bija rast jaunas un progresīvas idejas valsts izaugsmei, kā arī veicināt jauniešu iesaisti valsts sociālekonomiskās politikas veidošanā. Projekta rezultātā tika izveidots jauniešu ideju forums un organizētas diskusijas pieredzējušu moderatoru vadībā. Tāpat tika apkopotas iegūtās idejas un priekšlikumi, kas tika iesniegti Latvijas politiskajai elitei.

Foruma organizētāji ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Swedbank, Biznesa augstskola Turība un Latvijas Radio 5.